W miarę możliwości bądźcie pomocni – zwróćcie szczególnie uwagę na starszych i schorowanych sąsiadów, znajomych, rodzinę. Pomóżcie im w zakupach, wyprowadzeniu psa, czy przyniesieniu opału. 

Obostrzenia stanowią dla nas ogromne utrudnienie, tym bardziej, że praktycznie żadna dziedzina gospodarki czy życia nie jest przygotowana na całkowite przejście na kontakt za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy telefonów. Zwróćcie szczególnie uwagę na dzieci, nauczyciele musieli w jednym momencie przestawić się na kształcenie zdalne w całkowicie do tego nieprzygotowanym szkolnictwie. Muszą zakładać, że dzieci będą miały nieskończone pokłady samodyscypliny, żeby przerabiać kolejne partie materiału nie będąc „pilnowanym” przez nauczyciela - to teraz niestety wasza - rodziców rola. Nauczyciele też bywają rodzicami, miejcie dla nich wyrozumiałość.

Obserwujemy bacznie działania rządu i parlamentu w sprawie tak zwanej tarczy kryzysowej, która na razie budzi więcej wątpliwości i pytań niż wprowadza spokoju i pewności. 

Sytuacja gospodarcza w Polsce zaczyna być niepokojąca – słyszycie na pewno od znajomych o zwolnieniach z pracy czy obniżaniu pensji. Na szczęście nie dotyczy to naszej firmy. Starajcie się pomagać i wspierać innych, przypominajcie im o ich prawach wynikających z Kodeksu Pracy - pracodawcy nie mogą wszystkiego, muszą poruszać się w granicach określonych prawem. 

Pomagajcie sobie, bądźcie solidarni, dbajcie o siebie! 
Jeśli my możemy Wam jakoś pomóc – piszcie na naszą skrzynkę mailową.

Zarząd Zw. Zaw. Prac. Skanska